Hakkımızda

Ruhi Sunar tarafından 1962 yılında kurulan ve Ruhi Sunar Ticaret adı altında iş hayatına atılan şirketimiz, Türkiye’de sanayinin ilk oluşmaya başladığı yıllardan beri , iş makineleri yan sanayisi için İtalya’dan yan sanayi ürünleri ithalatını yapmaktadır.

Kısa bir sürede çok büyük bir atılımla gelişen şirketimiz , faaliyet alanlarını genişleterek büyümüş ve önce Sunar Kollektif Şirketi ‘ne ardından da Sunar İnşaat Makina Yedekleri İthalatı ve İhracat Anonim Şirketi ‘ne dönüşmüştür.

Kurulduğu günden bu yana sunmuş olduğu hizmetler ve ürünlerin kalitesi ile iş makineleri yedek parçaları konusunda sanayimizin gelişmesinde öncülük eden ve ilk defa satışını yaptığı ürünlere kendi firma garantisini ekleyen firmamız, duayenliğinin yanısıra , her zaman konusunda ülkemizin lider kuruluşlarından olmuştur.

Şirketimiz , 1976 yılından itibaren İtalyan sanayisinin en büyüklerinden olan ve daha sonra G.B. Ricambi S.P.A grubuna katılarak daha da büyüyüp İtalyan sanayisinin dev kuruluşlarından olan , C.G.R.- Cornelio Ghinassi Ricambi S.P.A firmasının Türkiye mümessili ve tek yetkili satıcısı olarak hizmet vermektedir.

Şirketimiz , 2003 yılında ise yeni bir büyüme hamlesiyle, yürüyüş malzemelerinde dünyanın bir numaralı üreticisi olan ve aynı zamanda Komatsu , John Deere, Fiat Hıtachı , Lıeber , Fıat Allıs , vb… gibi firmalara da oem üretim yapan Alman çelik devi Thyssen-Krupp grubundan Berco S.P.A firmasının Türkiye Mümessilliğini almış ve konusunda Türkiye’nin en büyüğü olma yolunda hızla ilerlemektedir.

C.G.R. ve Berco ürünlerini Türkiye pazarına satışını yapan , 53 yıldır Türkiye iş makineleri yedek parça sektörünün en önemli şirketlerine ve tüketicilerine hizmet veren , uzman kadrosuyla , müşteri memnuniyetini ilke haline getirmiş olan firmamız, kuruluşundan bu güne dek , değişmez prensipleri, zengin stoğu , güçlü yapısı ve finansal durumuyla sektörümüzün örnek şirketlerinden olmuştur.
Copyright all right reserve.