Ana Sayfa
ürün detayları için lütfen resimlere tıklayınız.

CGR Cornelio Ghinassi
Ricambi S.P.A.

İş makineleri yan sanayi ürünlerinin dünyadaki bir numaraları üreticisi olan C.G.R. Cornelio Ghinassi Ricambi firması 1927 yılında italya’nın Ravenna şehrinde kurulmuştur.

Başlangıçta silindir kapaklarının üretimi üzerine yoğunlaşan firma daha sonra paletli ve tekerlekli traktörler ve iş makineleri için yedek parça üretiminde de ihtisaslaşmış ve üretim gamına pompa, motor parçaları , vites dişlileri , mafsallar , istikamet parçaları , pim , burç , keçe , gösterge , ayna mahrutiler , debriyaj plaka ve diskleri , hub ve drumları da ekleyerek daha da gelişmiştir. Uygun fiyatları , yüksek kalitesi , oem ürünleri ile uygunluğu , bazı ürünlerde oem ‘den daha üstün kalitesi sayesinde devamlı büyüyen şirket 2000 yılında G.B. Ricambi grubuna devrolmuştur.

Ürünlerinin kalitesi , güvenilirliği ve hızlı teslimatı ile dünya pazarlarında haklı bir üne kavuşmuş olan C.G.R, G.B. grubunun da yeni yatırımlarıyla daha da büyüyerek stoğundaki mal adedini ve üretim çeşidini arttırmış ve bugün , 18 bin metrekare bir alanda stoğundaki 70.000 kalem mal ile konusunda bir dünya devi olmuştur.

Bugün , C.G.R , G.B. Ricambi grubunun yaptığı yatırımlarla, depolama , en son teknoloji ve tedarik yönetim sistemleri ile desteklenen satışlarla ve dağıtım hizmetine verdiği aşırı önem sayesinde , sipariş edilen malları çok hızlı bir şekilde tedarik edebilir ve siparişlerin %95’ini aynı günde işleme koyabilen bir kapasiteye ulaşmıştıC.G.R tesisleri , dizel motor silindir kapakları üretiminde son derece ilerlemiş bir teknolojiye sahiptirler. Bu tesislerde , geçmiş yıllarda ve günümüzdeki en son teknolojiyi kullanabilmek için milyonlarca dolar yatırım yapılmıştır. Tam otomatik transfer hatları sayesinde , C.G.R.’nin silindir kapakları üretimi yılda binlerce adedi bulmaktadır. Ham döküm işlemleri , güçlü katılaştırma ve transfer makinalarında tamamlanmaktadır.

Uzun yıllar , C.G.R. teknisyenleri , bünyeleri dışındaki uzmanlarla çalışarak , çelik üzerinde en iyi sonuçlar almanın sırrının , çeliği üretim sırasında ve üretim sonrasında çeşitli ısı aşamalarından geçirmek olduğunu keşfetmişler ve buna göre üretim yapmışlar ve bu teknolojiyle , C.G.R. müşterileri bu dişlileri sonsuz güvenle kullanmaktadırlar. C.G.R. bünyesinde dişli imalatları , en son teknolojiye haiz , dişli kesme makinaları ile yapılmaktadır. C.G.R. üretiminin en önemli özelliklerinden biri de oem ( orjinal ) standartları ile aynı kaliteyi taşıması ve daha düşük maliyetle üretilmesidir.C.G.R. üretimin her aşamasında yapmış olduğu sertlik analizleri ve mekanik kontrollerle , üretimi tamamlanan malları da dayanıklılık testlerinden geçirerek ürettiği malların oem standartları derecelerinin de üzerinde tutarak ürünlerin dayanıklıklarını ve oem’e uygunluğunu garanti altına alır .

Tgr , bugün , İtalya içinde faaliyetlerde bulunan bayiiler ve acentelerden , dünyanın belli başlı pazarlarını kapsayan distribütörlerden oluşan satış şebekesiyle beş kıtaya hizmet vermektedir.

 

 

 


ürün detayları için lütfen resimlere tıklayınız.